7000 zł na imigranta (uchodźcę) – tyle będą żądać od RP


Jaką kwotą Polska wesprze imigrantów? W nocy z 23 na 24 września 2015 roku przywódcy państw Unii zadeklarowali, że zmobilizują co najmniej 1 miliard EURO dodatkowych pieniędzy na pomoc dla „uchodźców” umieszczanych w obozach poza UE, przekazywaną za pośrednictwem biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. uchodźców (UNHCR) i Światowego Programu Żywnościowego. Część państw już zdecydowała, ile pieniędzy przeznaczą na ten cel. Polska jeszcze konkretnych kwot nie zadeklarowała. W środkach masowego przekazu słyszałem dzisiaj, że imigranci, którzy trafią do nas będą żądać kwoty 7000 zł na osobę na miesiąc. A gdy nie spełnimy ich żądań to oskarżą nas w Brukseli.

Popatrzmy na tę hipokryzję – ci biedni „uchodźcy” są tak uradowani ujściem z życiem, że chcą dostawać kwotę, o której wielu Polaków może tylko pomarzyć. Jak uda im się uzyskać takie zapomogi to szybko zaczną stawiać sobie wille i meczety, na które zapewne kraje arabskie co to swoich nie chcą, pieniędzy nie poskąpią. A co będzie jeszcze później jak zaczną się rozmnażać na potęgę, mając takie dogodne warunki finansowe, to już nie trzeba pisać.

1 euro na dzień dzisiejszy kosztuje 4,22389332 złotego polskiego. 7000 zł na głowę to jest około 1657 euro. Płaca minimalna w Niemczech to obecnie (styczeń 2015) 1473 EURO na miesiąc. A więc imigranci będą żądać kwoty wyższej niż wynosi płaca minimalna u naszych zachodnich sąsiadów. Gwoli przypomnienia, płaca minimalna w Polsce wynosi w 2015 roku 409,53 EURO na miesiąc, czyli około 1750 zł. Tak więc „uchodźcy” będą chcieli dostawać kwotę czterokrotnie wyższą niż najniższa możliwa płaca w Polsce. Abstrahuję w ogóle od tego czy płaca minimalna w tych statystykach jest podawana w kwocie brutto czy netto.

Powiedzmy, że przyjmiemy 2000 imigrantów jak to było mówione w mediach, gdy zaczynał się ten cały cyrk z „uchodźcami”. W skali miesiąca dawałoby to koszty w wysokości 14,000,000 zł (2000 x 7000 zł), czyli rocznie 168 milionów złotych. Tak!!! Dwa razy to sprawdzałem licząc zera, w wyniku jaki wyszedł mi z tego mnożenia. Gdyby tych imigrantów żyjących na polskim garnuszku było jednak 10000 to wówczas roczny koszt ich utrzymania wyniósłby 5 razy tyle, czyli 840 milionów złotych, a więc mało brakuje do miliarda. Czy Polska może sobie pozwolić na taki wydatek? Nie sądzę. Czy dostaną te 7000 zł to wątpię, ale w tym kraju wszystko jest możliwe. Zwłaszcza, gdy chodzi o działanie na niekorzyść obywateli przez rządzących w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Wiecie co jest bardziej prawdopodobne? Że dostaną około połowy żądanej kwoty. Obym się jednak mylił, bo nawet takie pieniądze z czasem będą zachęcać tych nierobów, aby do nas przyjeżdżać. Kto z nas by pogardził darmowym kątem do życia + kieszonkowym w wysokości 3500 zł?

Maciek

Student chemii na Politechnice. Piszę o finansach, życiu i perspektywach na przyszłość. Ten blog jest moim dziennikiem i miejscem na publikację własnych przemyśleń.

5 komentarzy

 • Piotr76 on 2015/09/26

  No to się ciapaki zdziwią jak dostaną u nas kwotę wyższą raptem o 200 zł od polskiej płacy minimalnej. 🙂 Liczę na to, że więcej nie dostaną. Toż oni przyzwyczajeni do luksusów (bo skoro na smartfony i taką podróż ich stać) to za taką kasę u nas nie pociągną długo i wyniosą się do Niemiec. Oby oby.

 • Anka on 2015/09/27

  Może nie będzie tak źle. Gdzieś czytałam że w jakiejś parafii w Polsce ksiądz przyjął imigrantów, załatwił mieszkanie i prace a oni po kilku dniach, w nocy uciekli, oczywiscie do Niemiec. xD

 • MM on 2015/09/29

  https://www.youtube.com/watch?v=bpzXcpxJ_IQ Rzućcie okiem na ten filmik. „Biedni” imigranci w obozie w Holandii narzekają na złą obsługę, że jest zimno, za mało jedzenia i zbyt wolny internet. Brakuje im też pieniędzy na papierosy. :p Przydałaby się jeszcze zima stulecia w tym roku to może im się odechce i wrócą do swojego ciepłego kraju.

 • Michał T. on 2015/10/13

  Pojawiły się plotki że rzad kopaczowej zgodził się przyjać 100000 imigrantów, ale sprawa nie została na razie nagłośniona, bo wiadomo – zbliżają się wybory.

 • Maria on 2015/10/15

  Ja z kolei gdzieś czytałam że chcą testowo sprowadzić 100 uchodźców do ośrodka caritasu, w jakiejś wiosce na śląsku gdzie mieszka ok. 140 osób. Można tylko współczuć mieszkańcom… Ciekawe co z tego wyniknie.

Comments are closed