Jak zarobić na blogu?


Jak zarobić na blogu? Gdy ostatnio pisałem o zakładaniu bloga to wspomniałem, że napiszę o tym jak zarabia się na blogach co niniejszym czynię. Zarabianie na blogu jest możliwe. Polski rynek reklamy jest w tej chwili otwarty na sponsorowanie autorów czy umieszczanie reklam na opiniotwórczych blogach. Pomyśl o tym, że prowadząc blog możesz pracować w domu przy biurku, w ogrodzie pod gruszą, w cichej kafejce, a nawet na plaży pod palmami i to wtedy kiedy masz na to ochotę. Pomyśl, że Twój blog będzie o tematyce, która Cię interesuje, a nie o czymś czego nie lubisz. Pomyśl także, iż istnieje szansa, że jeśli przyłożysz się i będziesz prowadził swojego bloga z pasją i publikując przydatną dla innych osób treść to jest spora szansa, że blog stanie się Twoim głównym albo dodatkowym źródłem utrzymania. Wszystko to sprawi, iż będziesz miał(-a) więcej czasu i pieniędzy na spełnianie swoich marzeń i zachcianek.
Oczywiście, tylko dzięki temu, że stworzysz bloga i od razu uznasz, że posiada on wielką wartość informacyjną nie znaczy, że ludzie tak po prostu Cię znajdą i od tej pory zaczną regularnie do Ciebie wracać. Stworzenie dużej grupy osób czytających Twój blog może wymagać sporego wkładu czasu i pracy z Twojej strony, aby go wypromować. Najłatwiej zbudować listę czytelników oferując jakiś darmowy poradnik w zamian za zapisanie się na Twoją listę adresową. Musisz także upewnić się, że to co na blogu umieszczasz jest dobre albo nawet lepsze i ciekawsze niż to co jest publikowane na innych blogach o podobnej tematyce. Liczy się też systematyczność publikowania treści, bo to jedyny sposób, aby utrzymać przy sobie czytelników.

Jak prowadzić bloga i zarabiać?

Przedstawię teraz najpopularniejsze metody zarabiania pieniędzy z bloga. Metod tych jest wiele, a każdy korzysta z nich inaczej i prowadzić one mogą do różnych rezultatów czego efektem jest to, że każdy zarabia inne sumy za pośrednictwem bloga. Jak więc pisać bloga, aby zarabiać?

1. Pierwsza i najprostsza metoda to zarabianie dzięki publikacji reklam na swoim blogu. Wstawiasz po prostu odpowiedni kod html w treść swojej strony i reklamy zaczynają się wyświetlać. Pieniądze otrzymujesz najczęściej za to, że ktoś kliknie w reklamę, gdy go ona zainteresuje. Reklama czy baner może też być wykupowana na blogu w rozliczeniu za ilość wyświetleń.

2. Metoda druga to sprzedaż ogłoszeń czy wpisów sponsorowanych na swoim blogu firmom lub osobom prywatnym, które zechcą je wykupić, bo poszukują użytkowników zainteresowanych produktem, który sprzedają. Do tego musisz raczej posiadać zwykle większą liczbę czytelników, ponieważ jeżeli Twój blog nie przyciąga nowych osób i ma tylko stałych odwiedzających to nikt nie będzie chciał zbyt długo płacić za umieszczenie ogłoszenia na takim blogu, gdy nie będzie widzieć konwersji zakupowej.

3. Zarabianie na blogu może być także osiągnięte poprzez promocję produktów w ramach programów partnerskich. Myślę, że słyszałeś już co nieco na temat programów partnerskich i wiesz, że chodzi o to, że jakaś firma, której baner czy link reklamowy umieszczasz płaci Ci ustaloną kwotę prowizji od każdej poleconej osoby, która dokona od nich zakupu.

To jest kilka z głównych metod zarabiania przez internet z bloga, których można używać.

Ile można zarobić na blogu?

jak zarabia się na bloguNa to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Większość zarabia z bloga kilkaset złotych miesięcznie, niektórzy kilka tysięcy, a najmniejsza jest liczba osób, które potrafią wyciągać regularnie sumy pięciocyfrowe. Najprostszym sposobem, aby zarabiać więcej jest posiadanie kilku stron, a nie tylko jednej. Z tym, że wymaga to o wiele więcej wysiłku. Faktem jest też, że wyszukiwarki wolą promować strony z większą ilością treści niż małe blogi z raptem kilkudziesięcioma wpisami. Każdy jednak jest w stanie prowadzić blog w taki sposób, aby w niedalekiej przyszłości stał się on źródłem niezłego przychodu, może nawet całkiem wysokiego, dzięki któremu będzie może nawet możliwe porzucenie dotychczasowej pracy i całkowite poświęcenie się prowadzeniu własnego bloga, który będzie Cię utrzymywać.

Przykłady zarabiających blogów:

– Zarabianie na sieci blogów:
Kilka lat temu powstał blog zmianynaziemi.pl, a dziś jego twórcy zwą go portalem. Nie zmienia to jednak faktu, że strona ta nadal działa jak zwykły blog z tym, że częstotliwość wpisów wynosi kilka dziennie. Strona zarabia na reklamach (AdTaily, AdSense, AdKontekst) oraz na dotacjach od czytelników. Twórcy widząc, że prowadzenie bloga na tematy związane z różnymi zagrożeniami się opłaca stworzyli jeszcze kilka innych podobnych stron kierując się zasadą, że 10 źródeł dochodu jest lepsze niż 1 źródło. Żadna z tych nowszych stron nie powtórzyła jednak sukcesu pierwszej, choć z pewnością jakieś pieniądze te pozostałe blogi zarabiają, a są to m.in.: zmianysolarne.pl, innemedium.pl, tylkonauka.pl, tylkomedycyna.pl, jejportal.pl, tylkoastronomia.pl, tojuzbylo.pl, superdania.pl. Każdy z blogów skupiony jest na mniej więcej jednej tematyce. Autorzy produkują po kilka wpisów dziennie, a są to teksty pisane na podstawie artykułów znalezionych na podobnych zagranicznych stronach.
Sieć swoich blogów, na których zarabia kilka tysięcy złotych miesięcznie posiada również autor strony zarabianie-na-blogu.pl.

– Zarabianie na blogu, dzięki polecaniu produktów bankowych, czyli korzystając z programów partnerskich:
Autor bloga o oszczędzaniu jakoszczedzacpieniadze.pl zebrał grupę kilkudziesięciu tysięcy osób (dzięki subskrypcjom wpisów z bloga na e-mail) zainteresowanych tą tematyką i poleca im różne produkty finansowe. Gdy czytelnicy korzystają z jego linków afiliacyjnych np. za założenie lokaty w banku to on dostaje za to pieniądze. Można powiedzieć, że koleś ten zarabia więcej na jednym poleceniu niż to co jedna osoba zarobi na takiej lokacie założonej z polecenia. W jednym z wpisów chwalił się, że jego czytelnicy założyli ponad 1000 lokat, które on polecał, a za każdą osobę dostał 60 zł, czyli zarobił jednym wpisem na blogu ponad 60000 zł. Korzysta on z programu partnerskiego comperialead.pl. Oczywiście taki wynik finansowy na blogu możliwy jest tylko, gdy zdobędziesz wielkie zaufanie u czytelników pisząc dla nich przydatne porady. Blogi o tematyce finansowej są jednymi z przynoszących najwyższe dochody dzięki prowizji od polecania pożyczek, kredytów czy lokat.
Blogów finansowych jest całe mnóstwo w sieci, ale model zarabiania na nich jest podobny. Niektórzy posiadają kilka mniejszych finansowych blogów zamiast jednego dużego co znowu ociera się o metodę zarabiania na sieci blogów.
– Zarabianie dzięki sponsorom bloga czy blogera
Niektórzy piszą blogi o swoim życiu oraz publikując jakieś porady dla nastolatków jak np. autor bloga kominek.in oraz kominek.es, który dostaje kasę za to, że używa czy testuje produkty dostarczane przez reklamodawcę. Jako pupilek korporacji nie dopuszcza u siebie żadnych negatywnych komentarzy stąd wiarygodność wyrażanych przez niego poglądów o produktach jest praktycznie zerowa. Koleś ten sprzedaje też poprzez bloga swoje książki, w których pisze o blogowaniu. Ale o czy miałby pisać skoro tylko na jednym się zna? Jest to model zarabiania podobny do tego co robią tzw. szafiarki, czyli blogerki modowe, które testują kosmetyki, robią sobie sesje fotograficzne w „stylizacjach” i piszą co jadły dziś na śniadanie.
– Zarabianie na blogu dzięki oferowaniu swoich usług, w których jesteś ekspertem
Są blogi np. o samorozwoju, gdzie autor dzieląc się swoimi przemyśleniami oferuje np. płatne kursy czy szkolenia.

To tyle przykładów jak zarobić na blogu. Jak znacie inne ciekawe formuły zarobku dla blogów to zarzućcie nimi w komentarzach.

Maciek

Student chemii na Politechnice. Piszę o finansach, życiu i perspektywach na przyszłość. Ten blog jest moim dziennikiem i miejscem na publikację własnych przemyśleń.

Related Posts

Zarabianie na złomie i surowcach wtórnych

Zarabianie pieniędzy na zbieraniu złomu i surowców wtórnych wydaje się może mało atrakcyjną opcją, jednak jest to na pewno opłacalne. Sami rozejrzyjmy się w aktualnym otaczającym nas świecie, czy byłoby tyle czynnie działających skupów, gdyby nie przynosiło to ich właścicielom zadowalających efektów finansowych? Otóż odpowiedź jest prosta – zarabianie na złomie i surowcach wtórnych opłaca […]

Read More

Jak szybko zarobić 100 zł – pomysły

Jest takie jedno pytanie, które czasem trapi prawie każdego, czyli jak szybko zarobić jakąś sumę pieniędzy, która poprawi nasz budżet. Sumą jaką wezmę dziś na warsztat będzie 100 zł. Jak więc można szybko zarobić sto złotych? Na pewno nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ samych sposób na zarobienie stówki jest dosłownie milion. Nie […]

Read More

1 Comment

  • Zenon44 on 2014/09/23

    Podoba mi się ten wpis, a szczególnie fragment o szafiarzu kominku. K. wiedział, że to jedyny sposób, w jego przypadku, aby w ogóle zarabiać, więc musiał zacząć udawać niezwykle popularnego blogera, na co udało mu się złapać parę firm. Się koleś naczytał o celebrytach, jak reklamują na co dzień znane marki i wdrożył to u siebie. Kominek – ty, ty… ty wiesz co.

Comments are closed