Jak szybko zarobić 100 zł – pomysły


Jest takie jedno pytanie, które czasem trapi prawie każdego, czyli jak szybko zarobić jakąś sumę pieniędzy, która poprawi nasz budżet. Sumą jaką wezmę dziś na warsztat będzie 100 zł. Jak więc można szybko zarobić sto złotych? Na pewno nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ samych sposób na zarobienie stówki jest dosłownie milion. Nie muszę chyba pytać nikogo w jaki sposób chciałby zarobić taką kwotę, bo każdy pewnie odpowie, że najlepiej bez zbędnego wysiłku. Jednakże tutaj rodzi się pytanie kolejne, a mianowicie czy to jest w ogóle możliwe?

Pomysły na to jak szybko zarobić 100 zł

Większość odpowie, że wystarczy w takim momencie powierzyć nasze pieniądze szczęściu i oddać się takiej rozrywce jak np. zakłady hazardowe. Tylko czy jest to odpowiedni i opłacalny sposób? Niestety w tym przypadku stopień ryzyka jest o wiele większy niż szansa pomnożenia pieniędzy. Udowadniało to już bardzo wielu naukowców, redaktorów czy nawet matematyków. Jednak mimo to łatwe i szybkie w teorii pieniądze wciąż przyciągają ogromną rzeszę ludzi i to właśnie dzięki temu rynek hazardowy jest wciąż tak popularny. Druga sprawa jest taka, że aby wygrać jakieś pieniądze na zakładach trzeba najpierw wyłożyć jakąś kwotę. Czyli od razu musisz mieć np. 100 zł, aby wygrać 200 zł. Przy zakładzie wycenianym na 2:1 jest to możliwe, aby stówkę w ten sposób pomnożyć, ale ryzyko jest równie duże, bo stawiamy konkretną sumę. Mniejszym ryzykiem jest obstawienie mniejszej kwoty, ale na zakład kombinowany, czyli kilka wydarzeń na jednym kuponie. Wówczas stawki się kumulują dając możliwość zarobienia 110 zł, czyli 100 zł na czysto stawiając np. tylko 10 zł. Jest tylko jeden haczyk – wystarczy, że jedno wydarzenie np. z pięciu obstawionych „nie wejdzie” i wówczas kupon przegrywa.

Zakładanie się o pieniądze

Na ten pomysł wpadłem przy oglądaniu popularnego kanału na youtube.com ze sztuczkami. Oto jego adres: https://www.youtube.com/user/scamschool/videos. Facet prezentuje tam sztuczki i triki z różnych dziedzin. Niektóre z nich można wykorzystać, aby założyć się ze znajomymi o kasę dla zabawy. Oto przykład:

Wideo jest po angielsku, więc jeśli nie rozumiesz o co chodzi w tej przykładowej sztuczce to poproś kogoś znajomego kto Ci to przetłumaczy. Myślę, że to dobry sposób, ale lepiej pójść gdzieś do knajpy i założyć się z zupełnie przypadkową osobą, by nie wyciągać pieniędzy od znajomych. 🙂

Myśląc jednak o kwocie 100 zł, zacznijmy myśleć poza kategoriami zakładania się o pieniądze. Już samo to pytanie można uznać za pierwszy cel naszych działań. Drugim powinno być zadanie pytania samemu sobie, które brzmi – w czym jesteśmy dobrzy. Może to być wszystko, dajmy na to śpiew, lub gra na jakimś instrumencie. Można więc spróbować w takim razie udzielać korepetycji, założyć bloga, lub jeśli nie jesteśmy dobrzy w pisaniu artykułów, zacznijmy kręcić tematyczne filmiki na swój wideo blog tzw. vlog. Dokonawszy wyboru metody w szybkim tempie na pewno uda się zarobić pierwsze sto złotych, a z czasem będzie to na pewno większa kwota. Z tym że tutaj należy zaznaczyć, że nie jest to wcale metoda na szybki zarobek. Własny blog czy kanał youtube z filmami buduje się miesiącami zanim uda się zarobić jakieś konkretne kwoty. Chyba, że napiszesz kilka tekstów albo stworzysz parę filmików, na które masz od razu kupca to wówczas 100 zł zgarniesz od ręki. Jeśli jesteś miłośnikiem kontaktu z ludźmi, to sprawę masz bardzo ułatwioną, ponieważ możesz swoich sił spróbować w dziedzinie pozyskiwania klientów. Takie zlecenia można znaleźć dosłownie wszędzie i na wszelakiego typu usługi, tak więc sam możesz sobie wybrać dziedzinę i odbiorców, z którymi chcesz pracować. Taka praca na dodatek jest zdalna, więc możesz połączyć ją z codziennymi obowiązkami i przyjemnościami.

A jak nie potrafisz się odnaleźć w żadnej z tych dziedzin, które wymieniłem to zawsze ostatnią instancją zostaje pójść do jakiejś roboty fizycznej. Nie musi to być od razu praca na budowie. 12 godzin harówki na budowie dla 100 zł może nie być szczytem marzeń dla wielu osób. Można poszukać innych rozwiązań np. popytać mieszkańców domków jednorodzinnych czy nie potrzebują jakiejś pomocy przy domu. Taka pomoc to np. porąbanie drewna, przerzucenie węgla, przekopanie małej działki rolnej, odśnieżenie posesji w zimie itp. Za takie przykładowe przerzucenie np. 6 ton węgla do budynku gospodarczego można śmiało wziąć 100 zł, a da się to zrobić spokojnie w 8 godzin. Chyba, że miejsce z którego przerzucasz węgiel jest oddalone dalej niż pozwala na to rzut szuflą. Żadna praca nie hańbi, więc nie ma się co wstydzić, że wykonało się taką robotę fizyczną. Wiele znanych osób pracowało przy różnych dziwnych zleceniach zanim osiągnęli sukces, który pozwolił im zarobić miliony.

Aby zdobyć 100 zł można też zawsze kupić coś taniej, a następnie sprzedać drożej i w ten sposób osiągnąć ten wyznaczony cel. Tutaj również jednak wymagany jest kapitał na start oraz wiedza co jest poszukiwane przez kupujących. Tutaj bardziej chodzi o poszukiwanie dobrych okazji zakupowych, czyli przeglądanie ogłoszeń, aukcji itp. Wygrywać aukcje i kupować jak najtaniej, a następnie sprzedawać za wyższą cenę – w teorii prosta sprawa, ale realizacja trochę trudniejsza. Na pewno trzeba się znać na jakiejś konkretnej dziedzinie, aby się w takie coś bawić.

I to tyle pomysłów na zarobienie 100 zł. Jeśli ktoś ma inne pomysły to wrzucajcie je w komentarzach. Tylko proszę bez linkowania do programów zarobkowych obiecujących kasę za kliknięcia. Oni płacą zwykle marne grosze, tylko się człowiek bez sensu naklika, a żeby nazbierać 100 zł do wypłaty to trzeba wielu miesięcy.

Frazy kluczowe wpisu:

  • jak szybko zarobić 100 zł
  • jak zarobić 100 zł w godzine
  • jak zarobić 100 zł
  • jak szybko zarobić 200 zł

Maciek

Student chemii na Politechnice. Piszę o finansach, życiu i perspektywach na przyszłość. Ten blog jest moim dziennikiem i miejscem na publikację własnych przemyśleń.

Related Posts

Zarabianie na złomie i surowcach wtórnych

Zarabianie pieniędzy na zbieraniu złomu i surowców wtórnych wydaje się może mało atrakcyjną opcją, jednak jest to na pewno opłacalne. Sami rozejrzyjmy się w aktualnym otaczającym nas świecie, czy byłoby tyle czynnie działających skupów, gdyby nie przynosiło to ich właścicielom zadowalających efektów finansowych? Otóż odpowiedź jest prosta – zarabianie na złomie i surowcach wtórnych opłaca […]

Read More

Czy opłaca się oszczędzać pieniądze?

Czy warto teraz w ogóle oszczędzać pieniądze? Żyjemy w kraju, gdzie wszystko jest relatywnie drogie. Jedzenie, prąd, woda oraz przede wszystkim paliwo. Dlatego większość z nas stara się oszczędzać pieniądze. Niestety, ale często wypadają nam jakieś wydatki, zatem ciężko uskładać chociażby kilka tysięcy złotych. Nawet jak już zbierzemy pokaźną kwotę, to samochód może postanowić nam […]

Read More