W co zainwestować 100 tysięcy złotych?

Maciek

2017/05/24

Porady


W co zainwestować 100 tysięcy złotych? Jak zainwestować bezpiecznie pieniądze, aby cieszyć się jak największym zyskiem? Inwestowanie pieniędzy wymaga posiadania wolnych środków finansowych, które będziemy mogli spożytkować w oparciu o wybrany przez nas sposób. Skorzystanie z oferty banku i założenie konta oszczędnościowego pozwoli nam na zgromadzenie środków pieniężnych. Liczyć należy się jednak ze zmienną stopą procentową, która zależna jest od tendencji rynkowych. Konto oszczędnościowe daje nam jednak możliwość dowolnego dostępu do zgromadzonych przez nas pieniędzy bez utraty odsetek, odwrotnie niż w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty. Posiadając konto oszczędnościowe w banku mamy możliwość dokonywania dopłat do depozytu oraz wykonywania ( najczęściej) jednego darmowego przelewu z konta oszczędnościowego na rachunek bieżący. Nie jest to najlepszy sposób, choć najbezpieczniejszy, na trzymanie 100000 złotych, gdyż oprocentowanie takich kont oszczędnościowych wynosi obecnie około 0,6 – 1%. Przy takiej kwocie i tym oprocentowaniu Twoje konto będzie co miesiąc powiększać się o około 60 – 100 zł.

W co zainwestować 100 tysięcy złotych?

W co zainwestować 100 tysięcy złotychInnym sposobem na bezpieczne zainwestowanie pieniędzy jest założenie lokaty, która jest umową zawierana pomiędzy bankiem a klientem. Bank zobowiązuje się do lokowania pieniędzy, po upływie okresu trwania lokaty wypłaca klientowi wpłacone środki finansowe plus odsetki. Decydując się na lokatę możemy wybrać lokatę terminową (odnawialną i nieodnawialną), dynamiczną, rentierską, pieniężną, progresywną. Podpisując umowę z bankiem jasno zostaje określona wysokość naszego oprocentowania, która jest całkowicie niezmienna od początku aż do końca trwania umowy. Liczyć należy się również z faktem, że nadwyżki finansowe mogą zostać zamrożone na długie miesiące. Zerwanie umowy spowoduje znaczną utratę wypracowanych odsetek. Umieszczenie 100000 złotych na lokacie pozwala już cieszyć się stałym comiesięcznym zyskiem w wysokości nawet kilkuset złotych.
Kolejnym sposobem na to, by bezpiecznie zainwestować 100 tysięcy złotych jest zakup Obligacji Skarbu Państwa. Dzięki temu, że emitentem jest państwo dają wysoką pewność inwestycyjną. Obligacje skarbowe różnią się między sobą między innymi sposobem naliczania odsetek oraz terminem wykupu. Obligacje nabywa się na rynku wtórnym oraz pierwotnym. Emitent, (czyli Skarb Państwa) po upływie określonego terminu wykupu zobowiązany jest do zwrotu pożyczki wraz z odsetkami.
Gdzie zainwestować 100 tys w sposób trochę bardziej niebezpieczny? Przy tej kwocie można już myśleć o kupnie małego mieszkania – kawalerki w mniejszym mieście, którą przeznaczyć można na wynajem. Jeśli uda się znaleźć najemcę to można myśleć o zarobku w wysokości 500 – 1000 zł miesięcznie. To także nie jest wiele i inwestycja nie zwróci się za szybko, ale posiadać będziesz konkretne aktywa w postaci nieruchomości, którą zawsze możesz po pewnym czasie sprzedać za podobną lub wyższą cenę.
100 tysięcy można także zainwestować w biznes – tutaj liczy się pomysł i trafienie w swoją niszę. Należy przeanalizować swoje plusy i minusy, aby stwierdzić w jakim kierunku szukać pomysłu. Warto także się przyjrzeć jak działają biznesy internetowe (sklepy i strony specjalistyczne) oraz sprzedawcy na allegro, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski dla niszy, w której planujesz działać. Najważniejsze to ustalenie czy w danej tematyce da się znaleźć odpowiednio wysoką ilość klientów. Wiadomo przecież, że bez potencjalnych klientów ciężko zarobić jakiekolwiek pieniądze. Prostym przykładem będzie dziedzina „hodowli jedwabników”, gdzie nie ma wielu chętnych na usługi czy towary z tym związane. Z drugiej strony temat „odchudzanie” czy „budowanie masy mięśniowej” interesuje wielu ludzi, którzy mogą zostać Twoimi klientami.

Każda z wyżej wymienionych form ulokowania wolnych środków finansowych ma swoich zwolenników oraz przeciwników, każda posiada plusy i minusy. Tylko od nas więc zależy w co zdecydujemy się zainwestować 100 tysięcy złotych.

Maciek

Student chemii na Politechnice. Piszę o finansach, życiu i perspektywach na przyszłość. Ten blog jest moim dziennikiem i miejscem na publikację własnych przemyśleń.

Related Posts

Wykres historyczny ceny BitCoin

Maciek

2014/11/28

Porady

Przedstawiam wykres tego jak kształtowała się cena kryptowaluty zwanej BitCoin. Jak widać na wykresie w styczniu 2011 roku cena wynosiła około 0,32 dolara. W grudniu 2011 było to 3 dolary. W połowie 2012 roku 6 dolarów. W grudniu 2012 roku 13 dolarów. Czerwiec 2013 to cena już 100 dolarów. Kilka miesięcy później w listopadzie 2013 […]

Read More

Jak wybrać kartę debetową?

Maciek

2014/09/30

Porady

W tym wpisie postaram się wyjaśnić czym różni się karta charge od kredytowej, a bankomatowa od debetowej. Jakie są rodzaje kart wydawanych przez banki? Istnieją karty płatnicze, umożliwiające opłacanie transakcji, i bankomatowe – tylko do wypłaty gotówki z maszyn prowadzonych przez bank, w którym posiadasz konto. Jest ich już coraz mniej, bo instytucje finansowe dążą […]

Read More